Ücretsiz Firma Ekle
Edip Emre Akduman
(242) 221 70-69
(532) 391 88-64
Akdeniz Sanayi Sitesi 5020 Sok. No: 20
Merkez / Antalya

Firma Tasarımı

 

HAKKIMIZDA

  Ülkemizin içinde bulunduğu kriz ortamında kendi ekonomik durumumuzu düzeltmek için 1999 yılında gittiğim Ukrayna'da tavşan kürkünden yapılmış bir kalpak alırken yapmış olduğum kısa konuşmada Angora tavşanının Ankara tavşanı olduğunu hatta Demire'lin şapkasının da Angora tavşan yününden yapıldığını öğrendim. Bir pazar günü gittiğim ve aile işletmesi olan küçük bir Angora çiftliği hemen Türkiye'ye dönmeme ve bu sektörün gelişmesi için ilk iş olan Bakanlığa konunun araştılrılması için bir dosya hazırlamama yol açtı.Araştırmaya devam ettikçe konunun ülkemiz ve insanlarımız için çok önemli olduğunu anladım.
  2000 yılının Mayıs ayında dünyaya açılan bir pencere olan Antalya'mızın en güzel beldelerinden biri olan Yeşilbayır'da 20 adet Angora ile bu işe başladık.Çiftliğimiz öncelikle 100 m2 bir alanda daha sonra da her geçen gün kazancımızı yatırıma dönüştürerek , resim galerimizde de göreceğiniz gibi ,1200 m2 kapalı bir alanda devam ediyor.
  Hedefimiz Türkiye'de ilk defa sertifkalı damızlık yetiştiren bir üretimhane kurabilmek ve Türk Angora'sını tüm dünya ya tanıtmak. Diyoruz ki; Angora yünü Türkiye'den alınmalı !
  Bugüne kadar 1000 kişinin üzerinde olan ziyaretçilerimizden de edindiğimiz tecrübelerimizden istifade ediniz.Farklılığımızı mutlaka görün.
  Üretim düşünülen işletmeler için çiftliğimizde Angora damızlık ile birlikte Yeni Zelanda, Californiya ve Velikan etlik tavşanların da damızlığı üretilmektedir.Üretime başlayan bir işletmenin başarısı bizim için en önemli değerdir.
  ilk günün heyecanı ile iki ortak olarak yolumuza devam ediyoruz. Çinde 20 milyon üretici varsa neden Türkiye'de 1 milyon üretici olmasın ? Avrupa ve diğer gelişmiş ülkelerde geniş kitlelere hitap eden tavşan etinin ülkemizde tadını bile bilmeyen büyük bir kesim vardır. Tavşan eti tüketilen et grupları içerisinde en düşük kolestrol miktarına sahiptir. Kalp damar rahatsızlığı olanlar ve diyet yapanlar güvenle kullanabilirler. Tavşan eti beyaz, gevrek, yumuşak, pişirilmesi hızlı hazmı kolay ve de çok lezzetlidir. Kemik oranı düşüktür. Amacımız bu lezzetli ve sağlıklı eti herkese tattırmak; lokantalarımıza ve mutfaklarımıza çeşitlilik getirmektir.

  Tüm Tavşan üreticileri ile birlikte birgün hep beraber olmak dileğiyle.